Klientai, kaupiantys III pakopos pensijų fonduose dažnai nežino arba pamiršta, kad Lietuvoje galioja gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata, kuria galima susigrąžinti net 20 proc. sumos, kurią išleido įmokoms į III pakopos pensijų fondus. Ateinančiais metais pasinaudoti lengvata galėtų ir tie klientai, kurie III pakopos pensijų sutartį pasirašytų dar ar šiais metais.
Lengvata taikoma ne didesnei nei 1500 eurų įmokų sumai, neviršijančiai 25 proc. kliento apmokestinamųjų pajamų.*
Ką tai reiškia?
Tai reiškia, kad per metus sumokėję į III pakopos pensijų fondą 1500 eurų, kitų metų pavasarį deklaruodami pajamas susigrąžinsite 300 eurų. Kitaip tariant, 1500 eurų skyrę savo ateičiai, papildomus 300 eurų galite gauti jau kitais metais. Jeigu jūsų įmoka mažesnė nei 1500, suma, kurią galima susigrąžinti bus atitinkamai mažesnė.
Susigrąžinti dalį GPM įmokos galima mokant ne tik už save, bet ir sutuoktinį, vaikus iki 18 metų bei vyresnius neįgalius vaikus.
Už ką galima gauti lengvatą?
Primename, kad GPM lengvatą galite gauti už:
Kaip pasinaudoti mokesčių lengvata?
Pasinaudoti GPM lengvata ir susigrąžinti dalį per metus sumokėto pajamų mokesčio galima deklaruojant praėjusių metų pajamas. Deklaravimas vyksta pasibaigus kalendoriniams metams ir pateikiant deklaraciją Valstybinei mokesčių inspekcijai (patogiausia internetu per elektroninę deklaravimo sistemą).
Kiek jau sukaupėte?
Sumą, kurią jau esate sukaupę, sužinosite INVL savitarnoje. Ar Jūsų įmokų užteks parūpinti norimai pensijai? Pasvarstykite, galbūt reikia didinti metines pensijų kaupimo įmokas iki 1500 eurų ir gauti didžiausią įmanomą – 300 eurų vertės lengvatą? Perveskite papildomą įmoką į savo pensijų fondą dar šiemet ir jau kitąmet susigrąžinkite daugiau.
Sužinokite daugiau www.invl.com.
*Bendra iki metų pabaigos sumokėtų visų įmokų/išlaidų, už kurias galima susigrąžinti sumokėtą gyventojų pajamų mokestį, suma gali būti ne didesnė kaip 25 proc. gyventojo metinių apmokestinamųjų pajamų (vertinama pagal pajamas prieš mokesčių sumokėjimą), tačiau bendra gyvybės draudimo ir pensijų kaupimo įmokų (tiek II, tiek III pakopos) suma bet kuriuo atveju negali būti didesnė kaip 1 500 EUR.
Pateikta informacija yra paremta Gyventojų pajamų mokesčio įstatymu ir kitais jos rengimo metu galiojančiais teisės aktais bei Valstybinės mokesčių inspekcijos skelbiamais išaiškinamais ir apibendrintais komentarais, kurie ateityje gali keistis. Pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, o galutinis gyventojų pajamų lengvatos dydis ir jos taikymas priklauso nuo individualių su gyventoju susijusių aplinkybių. Dėl individualios konsultacijos mokesčių klausimais turėtumėte kreiptis į VMĮ (www.vmi.lt) arba savo mokesčių ar teisės konsultantą.
Kaupiant pensijų fonduose yra prisiimama investavimo rizika, o praeities investicijų rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Jūsų pensijų turto vertė gali tiek didėti, tiek mažėti, Jūs galite atgauti mažiau, nei investavote. Pensijų kaupimo bendrovė negarantuoja pensijų fondų pelningumo.
Prieš pradėdami pensijų kaupimą, turėtumėte išsamiai susipažinti su pasirinkto pensijų fondo investavimo strategija ir pensijų fondų taisyklėmis, kurios yra neatskiriama pensijų kaupimo sutarties dalis, taip pat III pakopos pensijų fondų pagrindinės informacijos investuotojams dokumentu. Šiuos dokumentus kartu su fondų ataskaitomis, su investavimu į pensijų fondus susijusių rizikų aprašymu, taikomais mokesčiais ir kita aktualia informacija galite rasti UAB „INVL Asset Management“ interneto svetainėje www.invl.com.
Nuo 2023 m. gruodžio 1 d. INVL paslaugos privatiems klientams sujungtos su Šiaulių banko mažmeninėmis paslaugomis. Prašome pasirinkti Jus dominančią temą SB.lt svetainėje.
Nuo 2023 m. gruodžio 1 d. INVL paslaugos privatiems klientams sujungtos su Šiaulių banko mažmeninėmis paslaugomis. Nuo šiol asmeninę informaciją rasite prisijungę prie savitarnos SB.lt svetainėje. Prisijungimo būdai nesikeičia.