INVL Renewable Energy Fund I

„INVL Renewable Energy Fund I“ (toliau – REFI) tikslas – kurti pridėtinę vertę investuotojams investuojant į atsinaujinančią energetiką ir su ja susijusią infrastruktūrą Europos Sąjungoje.
Investuojantieji į REFI subfondą prisideda prie energetikos sektoriaus transformacijos – perėjimo nuo iškastinio kuro, kaip pagrindinio elektros gamybos šaltinio, prie atsinaujinančių šaltinių – saulės, vėjo ir kt. Tai investuotojams leidžia pasiekti individualius ESG tikslus ar įgyvendinti individualias tvarumo iniciatyvas bei siekti CO2 emisijų sumažinimo, darbo vietų kūrimo ir ekonominio augimo skatinimo.
Investavimo periodas – 4 metai. Portfelio pardavimas numatomas per 1-3 metus po investavimo periodo pabaigos.
Standartizuoto portfelio kriterijai:
Ilgalaikiai elektros pardavimo kontraktai (ang. power purchase agreement, PPA).
Sandoriai dėl kainų skirtumo (angl. contract for difference, CfD).
Standartizuota gamybos technologija.
Portfelio privalumai:
Patrauklus dydis stambiems instituciniams investuotojams.
Ilgalaikis prognozuojamas pinigų srautas.
Masto ekonomija dėl valdymo sąnaudų optimizavimo.
Atsinaujinanti energetika
Prie draugiškų aplinkai pokyčių galime prisidėti kiekvienas: atsakingas vartojimas, energijos taupymas ir atliekų rūšiavimas, pavirtę tvirtais įpročiais šeimoje, užtikrins aplinkosaugos tradicijų perdavimą ateities kartoms. Investavimas į atsinaujinančią energetiką – dar platesnis ir tvirtesnis žingsnis tvarios ir švarios ateities link. Investuodami į atsinaujinančią energetiką, savo turimu kapitalu prisidedame prie visuomenės gerovės didinimo ir aplinkos žalinimo, o investuota pinigų suma sugeneruoja konkurencingą grąžą.
Europos Sąjunga (ES) 2019 m. gruodį paskelbė Žaliąjį susitarimą, kuriuo siekiama, kad Europa iki 2050 m. taptų pirmu pasaulyje aplinkosaugos atžvilgiu neutraliu bei žiedinės ekonomikos pagrindu funkcionuojančiu kontinentu. Pasikeitus geopolitinei situacijai, ES ir valstybės narės įvairiomis priemonėmis ir toliau skatina investicijas į atsinaujinančią energetiką ir taip siekia sumažinti priklausomybę nuo importuojamo iškastinio kuro. Atsižvelgiant į keliamus tikslus ir reikalingas itin didelio mąsto investicijas, ES, formuodama bendrijos biudžetą, teikia prioritetą žaliųjų investicijų finansavimui bei siekia mobilizuoti mažiausiai vieną trilijoną eurų šiam tikslui. Fondo investicijos prisidės prie bendrų ES siekių.
Šiuo metu labiausiai paplitusios investicijos yra į saulės ir vėjo jėgainių parkus, kurių plėtrą skatina pačios valstybės. Artimoje ateityje matysime investicijų į energijos akumuliavimo ir hibridines sistemas, kuriose veiks tiek saulė, tiek vėjas, tiek energijos akumuliavimas.
Atsinaujinančios energetikos projektų plėtros kontekste (plati projektus vystančių įmonių specializacija, elektros tiekimo, projektų finansavimo galimybės ir kt.) Lenkija yra labiausiai išsivysčiusi rinka Vidurio ir Rytų Europos regione.
Pirmieji fondo įsigijimai Lenkijoje buvo 2021 m. rugsėjį. Nuo to laiko fondas suformavo 33 MW saulės generacijos projektų su patvirtintomis prisijungimo į tinklą sąlygomis portfelį.
2021 m. pabaigoje Rumunijos vyriausybė sukūrė teisinę bazę dvišaliams (netarpininkaujant elektros tiekėjams) ilgalaikiams elektros energijos pirkimo-pardavimo sutartims (angl. Power Purchase Agreement, PPA). Rumunijoje, palyginti su Lenkija, – 30% daugiau saulėtų valandų, tinkamų elektros energijos generavimui.
Pirmieji fondo įsigijimai Rumunijoje buvo 2022 m. kovo mėnesį. Nuo to laiko fondas suformavo 357 MW saulės generacijos projektų su patvirtintomis prisijungimo į tinklą sąlygomis portfelį.
Patraukli prognozuojama ilgalaikė virš 11 proc. grynoji grąža (net. IRR), galinti padėti apsisaugoti nuo neužtikrintumo, žemų palūkanų įtakos, augančios infliacijos ir kitų nepalankių ekonominių scenarijų.
Siekiant sumažinti investicijų riziką, investuojama ES rinkose, kuriose atsinaujinančios elektros energetikos plėtra skatinama siekiant stabilios ir prognozuojamos investicijų grąžos investuotojams ir valstybėse, kuriose populiarėja ilgalaikių elektros energijos įsigijimo kontraktų praktika ir projektus galima vystyti diversifikuojant riziką.
ES valstybės, siekdamos pritraukti daugiau žaliųjų investicijų į savo šalis, organizuoja ar planuoja organizuoti planuojamos pagaminti elektros energijos kvotų aukcionus, suteikdamos nepriklausomiems investuotojams investicinės grąžos apsaugą 15-20 metams.
Finansinė informacija ir ataskaitos
Viešoji obligacijų emisija 2023 m.
Viešoji obligacijų emisija
Tvarumas
„INVL Renewable Energy Fund I“ tvaraus investavimo tikslai yra iš esmės susiję su aplinkosaugos tikslais – klimato kaitos švelninimo ir visiško atitikimo „reikšmingos žalos nedarymo“ principo (angl. Do No Significant Harm, DNSH) keliamiems reikalavimams, kaip apibrėžta ES Taksonomijos reglamente.
Investuodami į atsinaujinančiąją energiją, siekiame kuo mažesnio poveikio aplinkai ir griežtai laikomės aplinkosaugos standartų. Siekiant šio tikslo, mums svarbu ne tik mažinti išmetamo CO2 kiekį, bet ir bendrą poveikį aplinkai.
Netiesiogiai veikloje taikome Atsakingo investavimo principus (angl. Principles of Responsible Investment, PRI) – investavimo filosofiją, kuri vadovaujasi aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir valdymo (ESG) principais.
Komanda
REFI valdytojų komanda yra sukaupusi įvairialypės patirties energetikos ar energetikos sektoriuje veikiančių bendrovių valdymo, projektų vystymo bei finansų valdymo ir sandorių sudarymo srityse. Per savo karjerą pagrindiniai subfondo partneriai sėkmingai įgyvendino 300+ mln. EUR vertės su energetika susijusių investicijų bei dalyvavo 250+ mln. EUR vertės kitų sandorių.
Šalia subfondo partnerių sukauptos patirties REFI turi prieigą prie „INVL Asset Management“ sukauptos kompetencijos ir žinių, o tai leidžia efektyviai valdyti fondo resursus. Atsižvelgiant į tai, kad subfondas dirba užsienio rinkose, skirtingose rinkose naudojamasi vietos partnerių (teisės, finansų, apskaitos, projektų vystymo ir valdymo, statybos) paslaugomis.
Komanda

Liudas Liutkevičius

Linas Tomkevičius

Sigita Budrienė

Giedrius Rupeika

Vitalija Rogovska
Susidomėjote investavimo galimybe?
Užpildykite formą ir mes su jumis susisieksime.
Svarbi informacija
Šiame puslapyje pateikiama tik apibendrinta, pagal jokio asmens individualius poreikius nepriderinta informacija. Ji nėra ir negali būti interpretuojama kaip reklaminė informacija ar informacija, kuria siūloma, rekomenduojama ar kitaip skatinama įsigyti miškų ūkio ar žemės ūkio paskirties žemės sklypų arba tapti šiame puslapyje minimo kolektyvinio investavimo subjekto dalyviu ar bet kokiu kitu būdu ar forma prisiimti riziką, susijusią su tokio turto įgijimu, laikymu ar pardavimu.
Šioje svetainėje minima informacija apie kolektyvinio investavimo subjekto ar jo investavimo objektais esančio turto turtines savybes (įskaitant investicinės grąžos projekcijas) yra paremta tik šio kolektyvinio investavimo subjekto valdyme tiesiogiai ir (arba) netiesiogiai dalyvaujančių asmenų nuomone. Pateikdami šią nuomonę asmenys veikia tik savo interesais ir nesivadovauja bei neatsižvelgia į jokių kitų asmenų interesus ir poreikius. Todėl bet kuris asmuo priimdamas bet kurį sprendimą veikia savo rizika ir turi savo nuožiūra bei sąskaita pasitelkti atitinkamų sričių ekspertus, kad galėtų priimti jo individualius poreikius atitinkantį sprendimą. Tik taip sprendimą priimantis asmuo gali sumažinti nuostolius, kurių atsiradimo tikimybė (dėl investicijos į puslapyje minimą kolektyvinio investavimo subjektą ir kitą turtą) yra itin didelė.
Atkreipiame dėmesį į tai, kad kolektyvinio investavimo subjekto praeities rezultatai parodo tik jo veiklos rezultatus už buvusį laikotarpį. Praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų. Jei anksčiau investicijų grąža buvo teigiama, ji nebūtinai tokia bus ateityje, investicijų vertė gali ir kilti, ir kristi. Puslapyje minimo kolektyvinio investavimo subjekto valdyme tiesiogiai ir (arba) netiesiogiai dalyvaujantys asmenys negarantuoja investicijų pelningumo. Visa su investicijomis susijusi nuostolių rizika tenka investuotojams.
Prieš įsigydami bet kurį šiame puslapyje minimą turtą turite patys ar padedami atitinkamų ekspertų įvertinti visus taikomus mokesčius, visas su investavimu susijusias rizikas bei atidžiai perskaityti visus dokumentus.
Nepaisant kitų svarbios informacijos nuostatų, investavimui rekomenduojama skirti tik tas lėšas, kurias galite sau leisti prarasti.