INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II

Nuo 2020 m. veikiantis „INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“ (toliau – STAFF II ir (ar) Fondas) investuoja į miškų bei žemės ūkio paskirties žemę Baltijos šalyse bei Vidurio ir Rytų Europoje, siekdamas ją valdyti tvariai ilgalaikėje perspektyvoje.
STAFF II yra įsteigtas ir veikia Liuksemburgo Didžiojoje Hercogystėje, jo administravimą vykdo viena didžiausių fondų paslaugų teikėjų Europoje „Apex Group“. Atliekant investicijas, yra laikomasi atitinkamos valstybės teisės aktuose numatytų apribojimų.
Patikimas partneris
Svarstote parduoti savo mišką ar žemės ūkio paskirties žemę? Užpildykite užklausą dėl pardavimo ir mes pateiksime rinkos kainą atitinkantį pasiūlymą.
Tvarumas mūsų veikloje
Miškus ir dirbamą žemę valdome pagal tarptautinius tvaraus valdymo principus. Siekiame išsaugoti gamtą ateities kartoms rūpindamiesi aplinkosauga, gyvūnų gerove ir klimato kaitos švelninimu.
Veiklos geografija
Fondas investuoja Baltijos šalyse ir Rumunijoje bei planuoja plėtrą Vidurio ir Rytų Europos valstybėse, priklausančiose Europos Sąjungai. Šio regiono valstybės turi santykinai aukštesnį žemės vertės augimo potencialą nei Vakarų Europos ir Skandinavijos šalys.
Tvarios investicijos
Pasaulinė tvaraus valdymo praktika
Miškus ir žemę valdome vadovaudamiesi pasaulinėmis tvaraus valdymo praktikomis. Siekiame, kad mūsų veikla turėtų teigiamą poveikį aplinkos apsaugos, socialinės atsakomybės ir gerosios valdysenos (ESG) srityse.
Žaliojo kurso tikslai
Fondas, investuodamas į miškų ir žemės ūkio paskirties žemę bei taikydamas tvarias šio turto valdymo praktikas, prisideda prie ambicingų Europos Sąjungos tikslų klimato kaitos srityje.
Gamtos išsaugojimas
Neribotas fondo veiklos laikotarpis leidžia formuoti ilgalaikę tvarumo strategiją, kuria prisidedame prie tikslų išsaugoti gamtą ateities kartoms bei tausoti mozaikinį kraštovaizdį ir augalijos bei gyvūnijos buveines.
Mūsų požiūris
Siekiame ilgalaikės grąžos investuotojams, konsoliduodami miškų ir žemės ūkio paskirties valdas Europos Sąjungos šalyse. Turtas, valdomas pagal tarptautines tvaraus valdymo praktikas, kuria vertę ne tik mūsų investuotojams, bet ir aplinkai bei visuomenei.
Mūsų tikslas yra tapti vienu iš lyderiaujančių tvarių alternatyvių investicijų srityje veikiančių Europos Sąjungos fondų bei suteikti galimybę investuotojams prisidėti prie gamtos išsaugojimo ateities kartoms.
Ypatingą dėmesį skiriame darniam turto valdymui, gerosioms rinkos praktikoms, ekspertiniam vertinimui. Veiklą vykdome, atsižvelgdami į tarptautines investicijų gaires.
Tarptautiniai standartai
Esame netiesioginis Jungtinių Tautų remiamos atsakingo investavimo principų organizacijos narys – AB „Invalda INVL“ prie šios organizacijos prisijungė 2017 m. Investuojame, vadovaudamiesi 6 atsakingo investavimo principais, ir siekdami teigiamo poveikio aplinkos apsaugos, socialinės atsakomybės ir gerosios valdysenos (ESG) srityse.
2021 m. tapome Jungtinių Tautų pasaulinio susitarimo nariu. Su Pažangos ataskaitomis žmogaus teisių, darbuotojų teisių, aplinkos apsaugos ir kovos su korupcija srityse galima susipažinti „UN Global Compact“ tinklalapyje (anglų kalba).
Prisidedame prie Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo.
2022 m. fondo miškų tvarkymą Lietuvoje administruojančiai įmonei UAB „Šalnupis“ išduotas grupinis FSC®, tarptautinės darnią miškų priežiūrą skatinančios organizacijos, miškų tvarkymo sertifikatas (sertifikato numeris NC-FM/COC-067275).
.jpg)
Kodėl miškas ir žemė?
Miškai ir žemė yra turtas, kurio paklausa auga, o pasiūla – ribota ir mažėja
Miškas teikia atsinaujinančius medienos resursus ir yra vienas pagrindinių anglies dioksido įsisavintojų. Jis, pakeisdamas anglies dioksidą deguonimi, valo orą, kuriuo kvėpuojame. Mediena yra laikoma viena iš svarbiausių medžiagų bioekonomikos plėtrai bei daug draugiškesnė aplinkai alternatyva nei cementas, metalai, plastikas ar kiti naftos produktai.
Manoma, kad dėl augančio žmonių skaičiaus reikės įdirbti vis daugiau žemės. Todėl žemės ūkio technologijų, kurios užtikrins našumo augimą, plėtra yra gyvybiškai svarbi.
Stabili ilgalaikė grąža
Miškai dėl savo unikalių savybių yra patraukli ilgalaikė investicija. Iškertamas medienos tūris neviršija medienos prieaugio.
Žemės nuoma užtikrina stabilias pajamas, o žemės vertė ilgalaikėje perspektyvoje auga dėl unikalių šios turto klasės savybių bei palankiai besiklostančių žemės rinkos sąlygų.
Investavimas į miškus ir žemę uždirba stabilią grąžą. Tradicinių turto klasių rinkos pokyčiai daro nedidelį poveikį miškams ir dirbamai žemei dėl mažos arba neigiamos koreliacijos, o tarpusavio koreliacija yra santykinai nedidelė (NORSKOG, Department of Forestry and Environmental Resources, North Carolina State University, 2020).

Dažniausiai užduodami klausimai (DUK)
Laikomės standartų. Tvarus miškų valdymas užtikrinamas laikantis tvariai valdomų miškų standarto, visų tarptautinių ir nacionalinių susitarimų bei teisės aktų.
Rūpinamės darbuotojais. Mūsų organizacija užtikrina darbuotojų socialinę ir ekonominę gerovę – darbo santykiai savanoriški, nediskriminaciniai, grįsti abipusiu susitarimu. Skatiname darbuotojų mokymąsi ir tobulėjimą.
Bendradarbiaujame su bendruomenėmis. Miškus prižiūrime siekdami ekonominės ir socialinės naudos, galinčios sustiprinti vietos bendruomenes.
Tvariai prižiūrime miškus. Valdydami miškus, siekiame juos prižiūrėti taip, kad jie galėtų gyvuoti šimtmečius, teikdami įvairiapusę naudą žmogui ir aplinkai:
esame nustatę didžiausią leistiną metinę miško kirtimo normą, kuri neviršija tvaraus miško naudojimo lygio;
užtikriname, kad pribręstančių ir brandžių medynų plotų sumos ir bendro valdomo ploto santykis būtų ne mažesnis nei 20 proc.;
saugome, prižiūrime ir rūpinamės kraštovaizdžio, gamtos ir kultūros vertybių klestėjimu;
esame įsipareigoję nekirsti ne mažiau nei 10 proc. kiekvieno valdomo miškų ploto, išskyrus atvejus, kai tai būtina biologinės įvairovės palaikymui ar stichijos padarinių likvidavimui;
saugome medžius su uoksais, lizdais, atšokusia žieve bei kitokiomis mikrobuveinėmis, medžius-milžinus, medžius-senolius ir daugiakamienius medžius;
šalia vandens telkinių kirtimų nevykdome.
Bendradarbiaujame su ūkininkais, kurie vykdo sėjomainą ir taip apsaugo dirbamą žemę nuo nualinimo. Dalis mūsų žemių išnuomota ūkininkams, žemę dirbantiems ekologiškai arba taikantiems neariminę žemdirbystę. Su ūkininkais siekiame sudaryti ilgalaikes nuomos sutartis – tai jiems leidžia plėsti savo veiklą ir kurti darbo vietas regionuose. Nuo 2023 m. mažiau derlingose žemėse veisiame miškus.
Miško ar dirbamos žemės vertė – tai kaina, kurią yra linkę mokėti pirkėjai. Ji priklauso nuo daugelio veiksnių, tad nenuostabu, kad pirkėjai atsižvelgia į skirtingus kriterijus, priklausomai nuo jų siekiamų tikslų – tai lemia kainų siūlymų skirtumus.
„INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II” fondo komanda vertina tiek miškų, tiek dirbamos žemės pasiūlymus ir teikia pirmenybę tvariam turto valdymui. Jei svarstote galimybę parduoti mišką ar dirbamą žemę ir norėtumėte gauti pasiūlymą iš patyrusios komandos, kurios tikslas ilgalaikis ir tvarus turto valdymas, kreipkitės į mus, užpildydami užklausos formą puslapio apačioje.
Miško vertės nustatymas
Siekiant nustatyti miško vertę, pirmiausia analizuojami miško taksoraščiai, atsižvelgiama į medynų rūšinę sudėtį, kokybę, sanitarinę būklę, vertinama, ar jie yra pasiekę tinkamą kirtimų amžių. Atsižvelgiama, ar taikomi gamtosauginiai ribojimai. Kainai įtakos turi ir situacija apvaliosios medienos rinkoje.
Jeigu jūsų miške yra įvairaus amžiaus medynų, tikėtina, kad įmonės, investuojančios į kirtimų procesus ir techniką, arba medkirčiai pasiūlys aukščiausią kainą už brandžią miško dalį, tačiau gali mažiau pasiūlyti už ateityje užaugsiančią miško dalį bei jaunuolynus.
Žemės ūkio paskirties žemės vertės nustatymas
Siekiant nustatyti žemės ūkio paskirties žemės vertę, pirmiausia analizuojami kokybiniai sklypo parametrai, atsižvelgiama į žemės būklę bei derlingumą, privažiavimą, dirvos struktūrą, melioracinių sistemų būklę bei kitus sklypo kriterijus.
Miško vertės nustatymo procesas
Miško savininkas, norėdamas sužinoti preliminarią miško vertę, turėtų kreiptis į Valstybinę miškų tarnybą, kuri kaupia ir tvarko informaciją apie visus Lietuvos miškus, ir gauti nuosavybės teise valdomo miško taksoraštį. Galutinė vertė paaiškės po to, kai valdą įvertins miškininkas profesionalas.
Taksoraštyje nurodyti šie kadastro duomenys:
kadastro objekto identifikavimo kodas;
kadastro erdviniai duomenys; geografinė vieta, miško kvartalo numeris, taksacinio sklypo plotas;
miško žemės naudmena (medynas, kirtavietė, kt.);
vyraujanti medžių rūšis, kilmė, bonitetas, skalsumas, miško augavietė, miško grupė ir pogrupis;
medžius apibūdinantys duomenys: medyno ardas, medžio rūšis, medžio rūšies koeficientas ardo rūšinėje sudėtyje;
vidutinis amžius (metais), vidutinis aukštis;
duomenys apie kadastro objekte įvykdytas miško ūkines priemones.
Tikslius miško taksacinius rodiklius miškotvarkos specialistai patikslina miške apžiūrėdami sklypą.
Miško savininkui nebūtina į Valstybinę miškų tarnybą kreiptis pačiam, šiuos preliminarius miško taksacinius rodiklius, mes, būdami registruoti miškų kadastro žemėlapių sistemos vartotojai, galime gauti iš duomenų bazės ir įvertinti Jūsų parduodamo miško vertę, siekdami pateikti sąžiningą kainą.
Žemės ūkio paskirties žemės vertės nustatymo procesas
Žemės savininkas, norėdamas sužinoti preliminarią turimos dirbamos žemės vertę, pirmiausia turėtų kreiptis į Registrų centrą, kurio duomenų bazėje yra kaupiama kadastrinė informacija apie visą Lietuvos dirbamą žemę, ir gauti nuosavybės teise valdomo sklypo informaciją. Galutinė vertė paaiškės po to, kai valdą įvertins žemės ūkio profesionalas.
Sklypo informacijoje nurodyti šie kadastro duomenys:
kadastro objekto identifikavimo kodas;
kadastro geografinė vieta;
žemės ūkio naudmenų plotas, vandens naudmenų plotas, nusausintos žemės plotas;
informacija apie kadastro objekte esančias teises ir kitus juridinius faktus.
Dirbamos žemės savininkui nebūtina į Registrų centrą kreiptis pačiam – šiuos preliminarius dirbamos žemės rodiklius mes galime gauti iš mūsų naudojamų duomenų bazių ir įvertinti jūsų parduodamą žemę, siekdami pateikti sąžiningą kainą.
Tikslius dirbamos žemės rodiklius žemėtvarkos specialistai patikslina fiziškai apžiūrėdami sklypą.
Jei svarstote galimybę ar nusprendėte parduoti jums priklausantį mišką ar dirbamą žemę, rekomenduojame pasidomėti rinkos dalyviais, kurie galėtų jums suteikti informaciją ir pasiūlyti sąžiningas sandorio sąlygas:
Išsirinkite pirkėją. Įsitikinkite, kad jis gali ne tik pasiūlyti aukščiausią kainą, bet ir užtikrinti tinkamą turto priežiūrą. Pasidomėkite, kas perka jūsų turtą, kiek teikia informacijos apie save, kokie yra įmonės tikslai.
Užsitikrinkite sandorio sąlygas. Paprastai pasirašoma preliminari miško ar dirbamos žemės pirkimo-pardavimo sutartis sandoriui užtikrinti, kurioje nurodoma kaina, atsiskaitymo sąlygos, pardavėjo ir pirkėjo pareiškimai bei garantijos.
Kreipkitės į Nacionalinę žemės tarnybą (NŽT), kad gautumėte pažymą dėl miško žemės ar žemės ūkio žemės pardavimo.
Gavus NŽT pažymą, sudaroma pagrindinė pirkimo pardavimo sutartis sutartame notarų biure.
Tvarumas
Neribotas fondo veiklos laikotarpis leidžia formuoti ilgalaikę tvarumo strategiją, kurios vienas iš tikslų yra aplinkos apsauga. Siekiame turtą valdyti pagal ESG ir pasaulines tvaraus valdymo praktikas, kurdami vertę mūsų investuotojams ir visuomenei.
Esame vienas patikimiausių Europos Sąjungos fondų, veikiančių tvarių alternatyvių investicijų srityje, kuriame ilgalaikę naudą gamtai bei suteikiame galimybę investuotojams prisidėti prie gamtos išsaugojimo ateities kartoms.
Detalesnė informacija, susijusi su fondo aplinkosaugos ir socialinėmis savybėmis (anglų kalba).
„INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“ fondas prisideda prie Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo.
Esminiai investicijose taikomi tvarumo principai:
Saugoti aplinką, būti socialiai atsakingiems ir skaidriai valdyti įmones;
Pritaikyti geriausias rinkos praktikas ir tarptautinių organizacijų gaires miškų ir žemės ūkio paskirties žemės ilgalaikiam valdymui;
Išsaugoti sveiką ir klestinčią vietinę ekosistemą, leidžiančią kurti ilgalaikę vertę.
„INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“ fondo miškuose ūkininkaujama laikantis tvarios miškininkystės principų. Fondo miškų portfelį Lietuvoje valdančios įmonės yra įsipareigojusios, vykdant veiklą, vadovautis FSC® principais ir kriterijais. Šį įsipareigojimą liudija fondo miškų tvarkymą administruojančiai įmonei UAB „Šalnupis“ išduotas grupinis FSC® miškų tvarkymo sertifikatas (sertifikato numeris NC-FM/COC-067275, licencijos kodas FSC-C177006). Plačiau susipažinti galite fondo miškų valdymo tvarumo politikoje.
Pilnas UAB „Šalnupio“ administruojamos grupės narių sąrašas.
„Forest Stewardship Council®“ (FSC®) yra tarptautinė nevyriausybinė organizacija, skatinanti aplinkai tinkamą, socialiai naudingą ir finansiniu atžvilgiu pagrįstą miškų valdymą visame pasaulyje. Norėdami apie organizaciją sužinoti daugiau, apsilankykite jos tinklalapyje.
Fondo tvariai valdomi miškai:
prisideda prie klimato kaitos švelninimo bei kitų ESG tikslų;
prisideda prie vietinės ekonomikos gerinimo tikslų;
suteikia prieglobstį bei saugo augalijos bei gyvūnijos buveines;
leidžia vietos gyventojams ir turistams džiaugtis poilsiu gamtoje bei gerinti savijautą.
Tvarus miškų valdymas:
laikomės tvariai valdomų miškų standarto, tarptautinių ir nacionalinių susitarimų bei teisės aktų;
užtikriname socialinę ir ekonominę darbuotojų gerovę;
bendradarbiaujame su vietos bendruomenėmis, siekdami jas sustiprinti;
miškus prižiūrime taip, kad jie galėtų gyvuoti šimtmečius, teikdami įvairiapusę naudą žmogui ir aplinkai:
esame nustatę didžiausią leistiną metinę miško kirtimo normą, kuri neviršija tvaraus miško naudojimo lygio;
užtikriname, kad pribręstančių ir brandžių medynų plotų sumos ir valdomo miško ploto santykis būtų ne mažesnis nei 20 proc.;
saugome, prižiūrime ir rūpinamės kraštovaizdžio, gamtos ir kultūros vertybių klestėjimu;
esame įsipareigoję ne mažiau kaip 10 proc. valdomo miškų ploto nekirsti, išskyrus atvejus, kai tai būtina biologinės įvairovės palaikymui ar stichijos padarinių likvidavimui;
saugome medžius su uoksais, lizdais, atšokusia žieve bei kitokiomis mikrobuveinėmis, medžius-milžinus, medžius-senolius ir daugiakamienius medžius;
šalia vandens telkinių kirtimų nevykdome.
Klimato kaita galėtų būti švelninama sparčiau, jei miškai būtų valdomi tvariai. Nekertant miškų ir paliekant juos augti iki gamtinės brandos, medienos potencialas lieka neišnaudotas, o pakeisti iškastines ir kitas teršiančias medžiagas (naftą, cementą, metalus ir kt.) tampa labai sudėtinga (Holmen, 2019).
Fondo valdomą žemę dirba ūkininkai, kurie aprūpina gyventojus kokybiškais, saugiais ir palankiais sveikatai žemės ūkio ir maisto produktais:
sudarome nuomos sutartis su ūkininkais ir žemės ūkio bendrovėmis, kurių pagrindinė veikla yra maisto produktų gamyba;
siekiame, kad dalyje valdomos žemės būtų vystomas ekologinis ūkininkavimas;
siekiame, kad derlingos žemės neliktų apleistos;
investuojame į pievas bei ganyklas, tinkamas gyvulininkystės veiklai.
Perspektyvūs ūkiai suteikia kaimo gyventojams būtinas pajamas oriam gyvenimui bei išsaugo gyvenimo būdą, kuris yra vertinamas ir mėgstamas:
išlaikome balansą tarp smulkaus ir stambaus verslo. Nuomos sutartis sudarome ir su žemės ūkio bendrovėmis, ir su smulkiais ūkininkais, dažniausiai atsižvelgdami į tai, kas dirbo žemę prieš sandorį;
nuomos sutartis sudarome su perspektyviais, geros reputacijos ūkininkais;
siekiame bendradarbiauti su ūkininkais, kurie naudoja naujausias ir aplinkai nekenksmingas technologijas;
bendradarbiaujame su šeimos ūkiais, vykdome smulkius įsigijimus, užtikrinančius šeimos ūkių plėtrą ir konkurencingumą;
investuojame į mišriai veiklai tinkamą žemę, skatiname bendradarbiavimą tarp regiono šeimos ūkių, vykdančių mišrią ekologinę ir rekreacinę veiklą.
Atsakingai valdoma žemė padeda išsaugoti švarią ir saugią aplinką, kraštovaizdį ir biologinę įvairovę bei užtikrina kokybiško dirvožemio išsaugojimą:
bendradarbiaujame su žemdirbiais, vykdančiais sėjomainą;
bendradarbiaujame su žemdirbiais, vykdančiais tikslųjį tręšimą;
bendradarbiaujame su žemdirbiais, dalyvaujančiais agrarinės aplinkosaugos programose;
investuojame į mišrios paskirties valdas, išsaugome mozaikinio kraštovaizdžio elementus.
Bendraukime
Savivaldybė | Seniūnija | Kaimas | Kadastrinis numeris |
Anykščių r. | Andrioniškio | Sedeikių | 3462/0001:180 |
Anykščių r. | Andrioniškio | Sedeikių | 3462/0001:235 |
Anykščių r. | Anykščių | Inkūnų | 3444/0001:50 |
Anykščių r. | Anykščių | Smalinos | 3444/0001:130 |
Druskininkų | Viečiūnų | Mašnyčių | 3805/0002:35 |
Varėnos r. | Kaniavos | Ūtos | 3855/0002:134 |
Varėnos r. | Marcinkonių | Musteikos | 3838/0002:82 |
Komanda
Miškų ir žemės ūkio paskirties žemės valdytojų komanda – savo srities profesionalai, prisidedantys prie tvaraus Baltijos šalių ir Vidurio bei Rytų Europos miškų ir žemės ūkio rinkos vystymo. Komanda yra sukaupusi didelę investicijų į miškus ir žemės ūkio paskirties žemę patirtį – per savo karjerą yra dalyvavusi daugiau nei 40 tūkst. hektarų miškų ir dirbamos žemės sandoriuose.
Komanda

Martynas Samulionis

Sigita Bizulienė

Justė Gumovskienė

Gintaras Montrimavičius

Dominykas Viliūnas

Božena Šulskė

Julius Bajer

Inita Vilka

Audrius Pagojus

Domantas Bubelė
Miškų ir žemės pardavėjams
Svarstote parduoti mišką ar žemę?
Fondas – patikimas partneris norintiems parduoti miškų ar žemės ūkio paskirties žemę rinkos kainomis. Sandoriai atliekami profesionaliai ir efektyviai.
Gaukite profesionalų Jūsų valdomų miškų ar žemės sklypų įvertinimą bei rinkos sąlygas atitinkantį pasiūlymą – užpildykite užklausą ir mes su Jumis susisieksime.
Arba skambinkite mums ir mes Jus pakonsultuosime!
+370 694 91 465 Lietuvoje
+371 25617099 Latvijoje
Kuo galime Jums padėti?
Perkame mišką.
Perkame žemės ūkio paskirties žemę.
Greitai įvertiname Jūsų sklypą ir pateikiame rinkos kainą atitinkantį pasiūlymą.
Efektyviai įgyvendiname miškų ir žemės ūkio pirkimo – pardavimo sandorius.
Tvariai valdome mišką ir žemės ūkio paskirties žemę.
Mes išsaugosime Jūsų mišką ir žemę
Neribotas fondo veiklos laikotarpis leidžia susitelkti į tvarų miškų ir žemės valdymą.
Kontaktai:
Adresas: Rue Gabriel Lippmann 3, L-5365 Munsbachas, Liuksemburgo Didžioji Hercogystė
Adresas Lietuvoje: Gynėjų g. 14, 01110 , Vilnius
Tel. nr.: +370 694 91 465
El. paštas: sustainable@invl.com
Užklausa dėl pardavimo
Svarbi informacija
Šiame puslapyje pateikiama tik apibendrinta, pagal jokio asmens individualius poreikius nepriderinta informacija. Ji nėra ir negali būti interpretuojama kaip reklaminė informacija ar informacija, kuria siūloma, rekomenduojama ar kitaip skatinama įsigyti miškų ūkio ar žemės ūkio paskirties žemės sklypų arba tapti šiame puslapyje minimo kolektyvinio investavimo subjekto dalyviu ar bet kokiu kitu būdu ar forma prisiimti riziką, susijusią su tokio turto įgijimu, laikymu ar pardavimu.
Šioje svetainėje minima informacija apie kolektyvinio investavimo subjekto ar jo investavimo objektais esančio turto turtines savybes (įskaitant investicinės grąžos projekcijas) yra paremta tik šio kolektyvinio investavimo subjekto valdyme tiesiogiai ir (arba) netiesiogiai dalyvaujančių asmenų nuomone. Pateikdami šią nuomonę asmenys veikia tik savo interesais ir nesivadovauja bei neatsižvelgia į jokių kitų asmenų interesus ir poreikius. Todėl bet kuris asmuo priimdamas bet kurį sprendimą veikia savo rizika ir turi savo nuožiūra bei sąskaita pasitelkti atitinkamų sričių ekspertus, kad galėtų priimti jo individualius poreikius atitinkantį sprendimą. Tik taip sprendimą priimantis asmuo gali sumažinti nuostolius, kurių atsiradimo tikimybė (dėl investicijos į puslapyje minimą kolektyvinio investavimo subjektą ir kitą turtą) yra itin didelė.
Atkreipiame dėmesį į tai, kad kolektyvinio investavimo subjekto praeities rezultatai parodo tik jo veiklos rezultatus už buvusį laikotarpį. Praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų. Jei anksčiau investicijų grąža buvo teigiama, ji nebūtinai tokia bus ateityje, investicijų vertė gali ir kilti, ir kristi. Puslapyje minimo kolektyvinio investavimo subjekto valdyme tiesiogiai ir (arba) netiesiogiai dalyvaujantys asmenys negarantuoja investicijų pelningumo. Visa su investicijomis susijusi nuostolių rizika tenka investuotojams.
Prieš įsigydami bet kurį šiame puslapyje minimą turtą turite patys ar padedami atitinkamų ekspertų įvertinti visus taikomus mokesčius, visas su investavimu susijusias rizikas bei atidžiai perskaityti visus dokumentus.
Nepaisant kitų svarbios informacijos nuostatų, investavimui rekomenduojama skirti tik tas lėšas, kurias galite sau leisti prarasti.